Rezervasyon Hüküm ve Koşulları

İnternet, mobil sitemiz veya uygulamamız (“Site”) gibi dijital kanallarımızdan birini kullanarak Akçakoca Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'ne rezervasyon yaparken Gizlilik Politikası, İnternet Sitesi Kullanım Şartları ve Koşulları ve rezervasyonunuzu doğrulamadan önce dikkatinize sunacağımız diğer yazılı bilgiler ile birlikte bu rezervasyon şartları ve koşulları (“Rezervasyon Koşulları”) uygulanacaktır.

İlgili haklarımızı ve yükümlülüklerimizi düzenleyen ve önemli birkaç şeyi açıklayan Rezervasyon Koşullarını lütfen dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Bu Rezervasyon Koşullarında, rezervasyon yapılırken adı verilen ilk kişiyi ve adına rezervasyon yapılan herkesi kapsayacak şekilde “siz” ve “sizin” ifadeleri kullanılmıştır.

Rezervasyon yaparken, rezervasyonunuz bizimle olacaktır. Rezervasyon yaparak, rezervasyonu yapan ilk kişi rezervasyonda belirtilen tüm kişiler adına aşağıdakileri kabul eder:

Kişi bu Rezervasyon Koşullarını okumuş ve bunlara bağlı olacağını kabul etmiş ve yetkili kişidir; Bilgilerin Gizlilik Politikamıza uygun olarak tarafımızca kullanımını kabul eder; Kişi 18 yaşını doldurmuş ve yaş sınırlaması ile ilgili hizmetler için düzenlemenin olduğu yerlerde, kendisi ve beraberindeki herkesin bu hizmetleri almak için uygun yaşta olduğunu beyan eder ve Rezervasyonda belirtilen tüm kişiler adına rezervasyonun ödemesi için mali sorumluluk aldığını kabul eder. 1 Rezervasyon Oda rezervasyonu yaparken lütfen Sitedeki talimatları izleyiniz. Rezervasyonunuzun işleme alınabilmesi için kredi ya da banka kartı bilgilerinizi sağlamanız gerekecektir.

Rezervasyon talebinizi iletmeden önce rezervasyonunuzun detaylarının doğru olduğunu lütfen kontrol edin. Doğru bilgi vermediğiniz takdirde, rezervasyonunuzun işleme alınmaması ya da gecikmesinden dolayı bir sorumluluğumuz olmayacaktır.

Rezervasyonunuz onaylanır ve bağlayıcı sözleşme, rezervasyonunuzun detayları onaylandığında verilen geçerli onay numarası ile birlikte onaylanır onaylanmaz aramızda geçerli olacak ve size gönderilecektir. Alındığında, onayda geçen herhangi bir detayın yanlış olduğunu ya da değişiklik gerektiğini düşünüyorsanız, bizimle derhal iletişime geçmelisiniz aksi takdirde daha sonra değişiklik yapılması mümkün olmayabilir.

Tamamen bizim takdir yetkimizde olmak üzere, bir rezervasyonu geri çevirme ve doğrulama göndermeyi reddetme hakkımız saklıdır.

2. Rezervasyonunuz için ödeme
Ödeme, Öğretmen Evi otelde nakit ya da kredi/banka kartı ile yapılabilir.

Rezervasyon türüne bağlı olarak, rezervasyon sırasında sizden rezervasyon tutarınızın tamamını ödemeniz istenebilir ve bu durumda rezervasyon tutarınızın tamamı rezervasyonunuzdan otele giriş yapmanız arasında kalan süre zarfında istenilen zamanda kredi/banka kartınızdan tahsil edilebilir.

Rezervasyon sırasında tam olarak ödemeyi yapmadığınızda, otele varışta hepsini ödemeniz gerekecektir.

Zamanında ve tam olarak tüm ödemeyi almadığımızda, rezervasyonunuzu iptal etmek isteğinize dair bir varsayımda bulunma hakkına sahibiz. Bu durumda, daha önce yapılan ödemeleri iade etmeme hakkına sahibiz ve rezervasyon sırasında size belirtilen iptal ücretlerini ödemeniz gerekir.

İsteğe bağlı harcamalarınız (ör. mini bar, ek yemek vb.) için ödemeyi otelden çıkış yapmadan önce doğrudan otele yapmanız gerekir.

3. Ücretler
Rezervasyon ücretiniz ve ödeme, değişiklikler ve iptaller için koşullar odanız, rezervasyon türünüz ve diğer faktörlere göre değişebilir ve rezervasyon sırasında bu koşullar size bildirilecektir. Tüm fiyatların stoklarla sınırlı olduğunu unutmayın.

Fiyatlarımız “dinamik fiyatlandırma” modeline dayanmaktadır ve rezervasyon şekillerine bağlı olarak her bir otel tarafından ayrı olarak düzenlenir, dolayısıyla arz ve talebe bağlı olarak dalgalanmalar yaşanabilir. Rezervasyon ücretiniz rezervasyon yapıldığı anda onaylanacaktır ve rezervasyon yaptığınız kalış ve ayrılış tarihleri arasında fiyat dalgalanması durumunda değiştirilmeyecektir. Fiyatları, rezervasyon sırasında mutlaka kontrol etmelisiniz.

Sitede aksi belirtilmedikçe, ek hizmetler (kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon vb.) fiyata dahil değildir. Fiyatlar sayfasında belirtilen turist vergisi, bu miktarın dahil olabileceği online ön ödemeler hariç doğrudan otele ödenmelidir.

Fiyatlar aynı zamanda ödemeniz için seçtiğiniz para birimi ve döviz kuru farklılıklarına bağlı olarak da değişebilir. Yabancı para birimine dönüştürülen fiyatlar bilgilendirme amaçlı verilir, bağlayıcı nitelik taşımaz. Rezervasyonda onaylanan para birimi güvence altına alınır (eğer bu para birimi otelde kullanılandan farklıysa, olası kambiyo ücretleri müşterinin sorumluluğunda olacaktır). Otele varış veya ayrılışta ödeme yapılacaksa ve müşterinin para birimi otelin para birimiyle aynı değilse, otel tarafından verilen oran rezervasyon tarihi ve otelde kalış tarihleri arasındaki olası farklılıklar sebebiyle, rezervasyon yapılırken verilenden farklılık gösterebilir.

Hem reklamda hem onaylanan fiyatlardaki hataları düzeltme hakkımız saklıdır. Hatayı fark eder etmez gereğini yapacağız.

Onaylanan rezervasyonunuzun ücreti, KDV’deki değişiklikler veya devlet tarafından zorunlu tutulan diğer değişiklikler ve döviz kurundaki değişiklikler gibi devletten kaynaklanan hata ve değişikliklerin düzeltmesine her zaman konu olacaktır ve neticesinde, bunların onaylanan rezervasyonunuzun ücretine artış olarak yansıtma hakkımız saklıdır.

İnternette bulunan bazı promosyon teklifleri sadece internetten, yani uzaktan satış yöntemiyle satılır ve hiçbir şekilde otel resepsiyonunda geçerli değildir.

4. Doğruluk
Sitemizde ve pazarlama materyallerinde bulunan tüm bilgi ve fiyatların doğruluğunu sağlamak için çabalıyoruz; fakat zaman zaman değişiklikler ya da hatalar meydana gelebilir ve bu gibi durumlarda diğer detayları ve fiyatları düzeltme hakkımız saklıdır. Rezervasyon yapmadan önce seçilen rezervasyonunuz ile ilgili tüm diğer detayları ve güncel ücreti kontrol etmelisiniz.

5. Tarafınızca yapılan değişiklikler
Onaylanan rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız, rezervasyon onayında özetlenen yöntemi izlemeniz gerekir. Size yardımcı olmaya çalışılacaktır, ancak değişiklik talebinizi her zaman karşılayamayabiliriz. Herhangi bir değişiklik yapıldığında, doğacak ek masrafların ödenmesinden sorumlu olursunuz. Rezervasyon sırasında size bildirilen özel koşullara da bakınız.

6. Tarafınızca yapılan iptaller
Onaylanan rezervasyonunuzu iptal etmek istiyorsanız, rezervasyon onayında özetlenen yöntemi takip etmelisiniz.

Bazı rezervasyonların, onaylandıktan sonra iptal durumunda iade edilemeyeceğini unutmayın. İptaliniz için belirttiğiniz neden, sigorta poliçenizin şartları kapsamındaysa bu masrafları geri isteyebilirsiniz.

7. İadeler
Çıkış yapmanız beklenen tarihten önce çıkış yapmaya karar verdiyseniz, rezervasyonunuzun kullanmadığınız kısmı veya karşılamakla sorumlu olduğunuz diğer masrafları iade etme zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Koşullara bağlı olarak, bu tür iadeler seyahat sigortanız kapsamına giriyor olabilir, bununla ilgili talepleri doğrudan sigorta şirketinize iletmenizi öneririz.

8. Rezervasyonunuzu iptal edersek
Rezervasyonunuz için gerekli tüm ödemeleri tam olarak ve zamanında yapmazsanız veya bu Rezervasyon Koşullarının maddi hükümlerini ihlal ederseniz, yazılı bir bildirim ile (e-posta dahil olmak üzere) derhal geçerli olmak üzere herhangi bir zamanda rezervasyonunuzu iptal edebiliriz. Sözleşmenin ihlalinin bir sonucu olarak sahip olduğumuz yasal hak ve önlemler de saklı kalır.

‘Mücbir Sebepler’ nedeniyle istisnai durumlarda rezervasyonunuzu iptal etmemiz gerekebilir. Böyle bir durum meydana gelirse, sizi en kısa sürede bilgilendireceğiz ve:

Rezervasyonunuz için ödeme yaptıysanız, ödemenizi size geri iade ederiz; veya Rezervasyonunuz için bir ödeme yapmadıysanız, ödeme yapmanız istenmez. Bu tür değişiklikler veya iptaller sonucunda maruz kalacağınız masraf veya kayıpları karşılayamadığımız için üzgünüz.

Bu maddede kullanıldığı şekilde, ’Mücbir Sebepler’ gerekli tüm dikkati göstermemize rağmen öngöremediğimiz veya önleyemediğimiz ve bunun sonucunda size odanızı sunamadığımız tüm olayları ifade eder. Bu olaylar savaş, savaş tehdidi, iç kargaşaya neden olan terörist faaliyetler ve sonuçları ya da bu gibi faaliyetlerin tehdidiyle sınırlı olmaksızın, isyan, liman ve nehir yetkilileri dahil olmak üzere hükumet ya da diğer bölgesel ve ulusal yetkililerin müdahalelerini, endüstriyel uyuşmazlıkları, giriş çıkışların kapatılmasını, doğal veya nükleer felaketleri, yangın, kimyasal veya biyolojik felaketleri ve hava, deniz, buz ve nehir koşullarının olumsuz etkilerini ve kontrolümüz dışındaki benzer olayları içerebilir.

9. Sigorta
Kendiniz ve beraberinizdeki herkes için kişisel seyahat sigortası satın almanız önemle tavsiye edilir. Aldığınız sigortanın kapsamının özel ihtiyaçlarınız için yeterli olduğundan emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Sigorta poliçeleri tarafımızca kontrol edilmez.

10 Özel İstekler
Özel bir isteğiniz varsa rezervasyon yaptığınız sırada bize bildirmeniz gerekir. İlgili otel ile alakalı makul taleplerinizi gerçekleştirmek için çabalayacak olmamıza karşın, özel bir onayla bunun karşılanacağı yazılı olarak bildirilmedikçe, bu taleplerin tarafımızca ya da otel tarafından karşılanmasının garanti altına olmadığını üzülerek bildirmekteyiz. Özel bir talebin onayınızda veya diğer bir belgede belirtilmesi ya da otele iletilmesi, talebinizin karşılanacağına dair bir onay değildir. Herhangi bir özel isteğinizin karşılanmaması, talep özellikle onaylanmadıkça tarafımızdan sözleşme ihlali olarak kabul edilmeyecektir. Rezervasyonların herhangi bir özel isteğin karşılanması koşuluyla yapılmasına izin verilmez.

11 Engelli ve Tıbbi Sorunları Bulunan Misafirler
Siz veya beraberinizdeki herhangi bir kişi konaklamanızı etkileyebilecek bir tıbbi sorun veya engele sahipse seçilen odanın uygunluğunu gözden geçirebilmemiz için rezervasyonunuzu yapmadan önce rezervasyon sırasında yazılı olarak tüm detayları bize bildiriniz. Her durumda, rezervasyon sırasında detayları yazılı olarak vermelisiniz. Eğer otel ilgili kişinin özel ihtiyaçlarını düzgün karşılamakta zorluk çekerse, rezervasyonu geri çevirme hakkımız ya da rezervasyon sırasında tüm detaylar verilmemişse, bu detayların farkına vardığımızda iptal etme hakkımız saklıdır.

12. Şikayetler
Konaklamanız sırasında bir şikayette bulunmak isterseniz lütfen derhal otel müdürünü bilgilendirin, gerekli önlemleri derhal uygulayacaktır. Şikayetinize konu olan sorun çözülmezse veya şikayetinizi bir üst seviyeye taşımak isterseniz konaklamanızın bitiş tarihinden itibaren 7 gün içinde rezervasyon numaranız ve gerekli diğer tüm bilgilerle birlikte headoffice.mhr@moevenpick.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında sorununuz hızlı şekilde belirlenerek gereken yanıt verilecektir. Bu maddede açıklanan prosedürün takip edilmemesi durumunda şikayetinizin tarafımızca ve ilgili tedarikçi tarafından araştırılması mümkün olmayabilir ve bu da bu sözleşmeden doğan haklarınızı etkileyebilir.

Şikayetinize konu olan sorunun hala çözülemediğine inanıyorsanız ve AB üyesi bir ülkede ikamet ediyorsanız ec.europa.eu/consumers/odr/ adresi üzerinden Avrupa Komisyonu Online Anlaşmazlık (ODR) Çözüm platformuna da ulaşabilirsiniz.

13 Davranışlar
Rezervasyon yaptığınızda tarafınızdan veya beraberinizdeki bir kişiden kaynaklanabilecek hasar veya kayıplarının sorumluluğunu kabul edersiniz. Bu tür hasar veya kayıpların bedeli derhal tam olarak o anda otele yapılmalıdır. Aksi takdirde, daha sonra tarafımıza yöneltilecek tüm davalardan (kendi ve beraberinizdeki kişilerin tüm hukuki masrafları da dahil) ve neticelerinden sorumlu olursunuz. Oteller kendi takdir yetkilerine bağlı olarak uygunsuz davranışlar sergilediğinize karar verirse sizin veya beraberinizdeki herhangi bir kişinin konaklamasını istediği anda sonlandırma hakkını saklı tutar. Bu durumda hiçbir para iadesi yapılmayacaktır. Ayrıca, konaklamanızın sonlandırılması nedeniyle ne otelin ne de bizim herhangi bir tazminat ödeme veya masraflarınızı veya harcamalarınızı karşılama yükümlülüğümüz olmayacaktır.

14 Yükümlülüklerimiz
Aşağıdaki hallerde niteliği ne olursa olsun yaralanmalar, hastalıklar, can kayıpları, zararlar, hasarlar, masraflar ve diğer taleplerle ilgili olarak tarafımızca hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecek ve hiçbir tazminat ödenmeyecektir:

Etkilenen kişinin (kişilerin) davranış(lar)ı ve/veya ihmalkarlığı sözleşme kapsamındaki konaklamanın sunulmasıyla ilgisi bulunmayan ve daha önceden öngörülmesi veya önlenmesi mümkün olmayan üçüncü taraf(lar)ın davranış(lar)ı ve/veya ihmalkarlığı kontrolümüz dışında bulunan, tüm dikkat ve özen gösterilmesine rağmen önlenemeyen anormal veya sıra dışı durumlar veya tüm dikkat ve özen gösterilmesine rağmen öngörmemizin veya önlememizin mümkün olmadığı olaylar. Nedeni ne olursa olsun, aşağıdaki durumlarda tarafınıza karşı yapmakla sorumlu olduğumuz tazminat miktarı sınırlıdır:

(a) bavul ve/veya kişisel eşya kayıpları ve/veya hasarları ve hastalık dahil diğer taleplerde: bu taleplerle ilgili olarak tarafınıza yapacağımız en yüksek ödeme miktarı bu tür kayıplar için toplamda kişi başı geçerli olan sigorta poliçesi tutarlarını geçemez, çünkü bu tür kayıpların karşılanması için uygun bir poliçeye sahip olduğunuz kabul edilmektedir.

(b) Yukarıda açıklanan madde (a) kapsamına girmeyen ve yaralanma veya can kaybı içermeyen taleplerde: bu tür taleplerle ilgili ödenmesi gereken en yüksek tutar etkilenen kişi(ler) tarafından veya adına yapılan tutarın iki katını geçemez. Bu en yüksek tutar sadece rezervasyonunuzla bağlantılı bir haktan faydalanmamanız durumunda ödenecektir.

Bu madde kapsamındaki yükümlülüğümüzün kabul edilebilmesi için taleplerinizi bu koşullarda açıklanan şikayet prosedürlerini harfiyen takip ederek bildirmeniz gerekmektedir.

Herhangi bir ödeme yapıldığında ödemeyi alan kişi(ler) (veya bu kişi(ler) 18 yaşından küçükse ebeveynleri veya velileri) tarafımıza veya sigorta şirketimize üçüncü taraflara karşı olan haklarını devretmeli ve makul ölçüde, tarafımızca veya sigorta şirketimiz tarafından ihtiyaç duyulan konularda gerekli yardımı ve desteği göstermelidir.

(a) rezervasyon öncesinde tarafınızca verilen, ancak henüz kabul etmediğimiz bilgilere dayalı olarak, aramızdaki sözleşmeyi ihlal etmemiz neticesinde zarar göreceğinizi öngöremediğimiz veya (b) herhangi bir ticaretle ilgili olan kayıplar, zararlar, masraflar ve diğer taleplerle ilgili tarafımızca hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Tarafınızla aramızdaki sözleşmenin kapsamına girmeyen hizmetler veya tesisler ile ilgili olarak tarafımızca hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir. Otelde konaklamanız sırasında rezervasyon veya ödeme yaptığınız geziler veya diğer tur programları tarafınızla aramızdaki sözleşmenin kapsamı dışındadır.

Sitemizde gösterilen fotoğrafların bağlayıcı bir niteliği bulunmamaktadır. Otellerin tanıtımı için kullanılan fotoğrafların, grafikli görselleri ve metinlerin sunulan konaklamayı mümkün olduğunca doğru şekilde yansıtması için gerekli tüm çaba sarf edilecektir, ancak özellikle mobilya ve dekorun değiştirilmesi veya olası yenileme çalışmaları neticesinde bu görsellere göre farklılıklar ortaya çıkabilir.

Rezervasyon doğrulama sırasında kullanılan köprüler Site dışındaki web sitelerine bağlantı sağlayabilir, ancak tarafımızca bu web sitelerinin içeriği veya bu web sitelerinde sunulan hizmetler ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

15. Anlaşmazlıklar
Konuklar, anlaşmazlıkların çözümü için öncelikle otele başvurmalıdırlar. 60 gün içinde karşılıklı anlaşmaya varılamaması durumunda konuklar headoffice.mhr@moevenpick.com e-posta adresinden doğrudan genel merkezimizle irtibata geçebilirler.

16. İlgili kanun ve yargılama yetkisi
İkamet ettiğiniz ülkede geçerli olabilecek zorunlu, koruyucu hükümler saklı kalmak kaydıyla, her iki taraf da bu Rezervasyon Koşullarının ve bunun geçerli olduğu sözleşmelerin bütünüyle İsviçre kanunlarına göre hükmedilmesini ve her türlü anlaşmazlıkta sadece İsviçre Mahkemelerinin yetkili olacağını kabul etmektedir.

17. Rezervasyon Koşullarındaki Değişiklikler
Bu Rezervasyon Koşulları tarafımızca istenildiği anda değiştirilebilir ve/veya ilaveler yapılabilir. Bu durumda Rezervasyon Koşullarının yeni sürümü tarafımızca derhal internet üzerinden yayınlanacak ve otomatik olarak tüm müşterilerimiz için geçerli olacak şekilde yürürlüğe girecektir.